Vaše příležitost


50. léta

Přestože Rich a Jay dosáhli úspěchů i v začátcích společného podnikání, získali nejvíce zkušeností ze svého působení v pozici nezávislých distributorů potravinových doplňků NUTRILITE™.

Rychle si uvědomili, že každý, kdo má zájem usilovně pracovat, může mít díky metodě osobního prodeje své vlastní podnikání. Vytvořili Prodejní a marketingový plán Amway a začali nabízet příležitost založení vlastního podnikání prostřednictvím distribuování řady kvalitních výrobků.

Na počátku všeho byl výrobek, který je dnes znám pod názvem L.O.C.™ (Liquid Organic Cleaner - Víceúčelový čisticí prostředek). První sídlo společnosti bylo v suterénních prostorách jejich domů a po skončení prvního uceleného roku podnikání Amway dosáhli obratu přesahujícího půl milionu dolarů.


60. léta

V průběhu 60. let se podnikání rozrostlo a koncem šedesátých let nabízela společnost přes 200 výrobků, zaměstnávala více než 700 pracovníků a ve Spojených státech a Kanadě mělo svá podnikání Amway 100.000 distributorů.

Amway reagovala na rozvoj svých aktivit zavedením odznaku Přímého distributora a rozšířila nabídku kvalitních čisticích přípravků.

 


70. léta

Podnikatelská příležitost zvaná mnohovrstevný marketing se rozvíjela i v 70. letech. Ústředí Amway v Adě se rozrostlo a postupně se z něj stalo samostatné město s vlastním generátorem, vodárnou a recyklačním střediskem. Výrobková řada se nadále rozvíjela a byla obohacena o přípravky NUTRILITE™ a katalogové výrobky předních značek.

Amway se rozhodla otevřít svoji druhou mezinárodní pobočku v Austrálii, po které následovalo několik evropských trhů, Hongkong, Malajsie a Japonsko.

 


80. léta

Také v tomto desetiletí pokračoval mezinárodní rozvoj, bylo otevřeno 10 nových poboček a odhadovaný obrat poprvé dosáhl miliardy dolarů. V Adě Amway otevřela své nové výrobní středisko na produkci kosmetiky. V rámci rozšiřování své nabídky uvedla Amway na trh Systém na úpravu vody, čímž zavedla zcela novou výrobkovou kategorii.

V 80. letech obdržela Amway od Organizace spojených národů ocenění za svoji činnost v oblasti životního prostředí a také sponzorovala Expedici Icewalk na Severní pól.


90. léta

V devadesátých letech se vedení společnosti ujali členové druhé generace rodin Van Andelů a DeVosů a vznikl Útvar obchodní politiky. Steve Van Andel a Dick DeVos převzali funkce svých otců a dnes plní úlohu předsedy a prezidenta.

Počet nezávislých distributorů Amway v současnosti přesahuje 3 miliony osob, které na celém světě nabízí výrobky a služby společnosti Amway. Za hospodářský rok, který končil 31. srpna 1998, činil celosvětový odhadovaný maloobchodní obrat firmy Amway 5,7 miliard amerických dolarů.


Současnost

V roce 2000 založila společnost Amway pro své obchodní aktivity mateřskou holdingovou společnost Alticor Inc. (www.alticor.com). Tuto společnost řídí představenstvo, které tvoří členové rodin zakladatelů spolu se třemi dalšími řediteli.
Dceřinné společnosti Amway jsou:
Amway Corporation
– od roku 1959 jedna z předních společností přímého prodeje se svými pobočkami v Africe, Asii, Karibiku, Austrálii, Evropě, Centrální a Jižní Americe.
Quixtar Inc. – internetové podnikání v Severní Americe.
Access Business Group LLC. – skupina obchodních společností, která se specializuje na výrobu a distribuci velmi kvalitních výrobků pro společnost Alticor a její dceřinné společnosti.
Společnost Alticor je stále vlastněná rodinami DeVos a Van Andel.